Fetva Meclisi Mobil Uygulama

Boşanma

Selamun Aleyküm Hocam; Ben bundan aylar önce hanımımla kavga ettiğimde boşanma tartışması başladı. Ben de hanımıma boşanma hakkını kendisine verdiğimi söyledim. Eşim gebeydi bana çocuk doğduktan sonra bu hakkı kullanmak istediğini söyledi ben de kabul ettim. Çocuğumuz doğduktan birkaç gün sonra eşim yine bir tartışma sırasında boşanma hakkını kullanmak istediğini söyleyip bana üç kez ‘boş ol’ dedi. İkimiz de bu olaydan pişman olduk tabi. Hocam durum böyle. Ne yapmamız gerekir. İddet durumu nedir? 1 mi 3 mü sayılır vs. detaylı bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Selamünaleyküm. Eşinizle beraber size en yakın müftülüğe gidip sözlü müracaat yaparak cevap alın. Daha huzurlu bir kalple yola devam edersiniz. Siz ve eşiniz muhakkak bulunsun.

Hocam ya müftü farklı bir şey söylerse. ben size güvendiğim için sordum. hiç tanımadığım müftüye nasıl güveneyim. en azından siz söyleyin ben genede müftüye gideyim. İsterseniz size gelelim eşimle. ama tanımadığım birine gitmem. Teşekkürler.

Selamünaleyküm. Bayrampaşa Müftüsü’ne gidebilirsiniz. İlmine güvenilir takva bir şahsiyettir. Böyle bir meseleyi resmi kimliği de olan birine çözdürmeniz sizin için daha huzur verici olur.