Evlenilecek bayan

Bu videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirmek için tıklayınız.

(Dosyayı indirmek için sağ tıklayıp Farklı Kaydet i seçiniz)

Bu videonun sesini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirmek için tıklayınız.

(Dosyayı indirmek için sağ tıklayıp Farklı Kaydet i seçiniz)

‘Evlenilecek bayan’ adlı videonun yazılı dökümanı aşağıdadır.

Evlenilecek bayan

Evlenilecek kız kimdir? Bir; Allah’tan korkan, yaratılış gayesini bilen kızdır. Allah korkusu sıkıntısı olan kız, evlenilecek kız değildir. En önemli özellik niçin yaratıldığını bilen, Rabbini hatırlayan, Allah korkusunu yirmi dört saat ruh gibi, gözü kulağı gibi kendisinde, beraberinde tutan kız evlenilecek kızdır. Bu, evlenilecek kızın, erkeğin gözünü doyurmasa da, erkeğin bir kadından beklentilerine cevap vermese de muhakkak evlenilmesi gereken olduğunu göstermiyor. Allah’tan korkmuş olmayı, niçin yaratıldığını bilmiş olmayı ana daire olarak çizdikten sonra evlenilecek kızda, güzellik demiyorum, erkeğin beklentilerinin bulunması diyorum, gereklidir. Bir erkek, sırf dava arkadaşıdır diye, aynı davadan, aynı cemaattendir diye bir kızla evlenmemelidir. Allah korkusunda, yaratılış gayesini bilmede, ana çizgiyi çizdikten sonra erkek gözünün tokluğunu sağlayacak, onunla nikâhlandıktan sonra başka bir kadın düşüncesini aklına getirmeyecek kızla evlenmelidir. Bunun adı, güzellik de olabilir. Ama güzellikle beraber erkeğin gözünü doldurmayı önemseriz.
Evlenilecek kız, doğurma kabiliyeti olan bir kız olmalıdır. Çok değil, az değil, Allah yarattıkça doğurabilecek kızla evlenilmelidir. Bu, çok veya az kelimesi iki engele takılır. Bi’ yaratılışında ya da sonradan geçirdiği bir operasyon nedeniyle doğurmasına engel bir özrü bulunan, böyle bir engelden dolayı doğuramayan kız var. Bir de, doğurmayı yük gören, doğurdukça sıkıntıya gireceğini düşünen vardır. Hele ikincisiyle evlilik hiç uygun değil. O, evlenilecek bir kız değildir. Kaç doğum yapacağına dair hesap yapan kız, birinci sınıf evlenilecek kız değildir. Allah beni, doğurmak, büyütmek için yarattıysa O izin verdikçe doğururum, büyütürüm, her çocukla da bir kere cennet şansı yakalarım diyen kız evlenilecek kızdır.
Evlenilecek kız, şehveti yüksek kız olmalıdır. Eşiyle yatak odasını çok iyi kullanabilecek kız. Aksi takdirde erkek yatak odasında randımanı düşük, başarısız birisi ile evlendiğinde bu evliliğine yansıyacak, evine yansıyacak, Müslümanlık şahsiyetine yansıyacak, insani ilişkilerine yansıyacak, kendi eliyle kendisini zarara uğratmış olacak. Evlenilecek kızın bu kabiliyeti de olmalıdır.
Evlenilecek kız, sosyal olmalıdır. Tebliğ yapabilmeli, diğer kadınlara karşı ezilmeden şahsiyetini, dinini, davasını savunabilmelidir. Kocasının önünde mum, insanların önünde abide olmalıdır.