Fetva Meclisi Mobil Uygulama

Porno izleyen eşi tedavi etmek

Selamun Aleyküm hocam. Ben 3 senelik evliyim. Eşim beni çok sevdiğini söyledi ve ona inanarak evlendim. Ama evlendiğimiz ilk haftadan beri tv de kötü filmler arıyor, internetin başında kalkmayıp kendini orada tatmin ediyor. Bunun günah olduğunu biliyor ama yine de yapıyor. Bu konuda çok tartıştım ama bir sonuç alamıyorum. Beni sevdiğini ama bunun bekarlıktan kalan bir alışkanlığı olduğunu söylüyor tövbe ediyor yine yapıyor. Kendini anlayamayacağımı söylüyor. Çok üzüldüğünü ama bırakamadığını söylüyor. Hocam ne zaman evde yarım saat tek başına bıraksam hemen bu işi yapıyor ve doğal olarak ta beni ihmal ediyor. Hocam onu düzeltmek için çok çabaladım ama kendisi de her şeyin farkında olarak bu işi yaptığı için çabalarım hep boşa çıkıyor. Önce kendisini tatmin ediyor sonra da kalkıp gusül alıp namaz kılıyor. Hocam çıldırmak üzereyim bu konuyu nasıl çözebilirim yardım edin tavsiyelerinizi bekliyorum. Allah sizlerden razı olsun.

Selamünaleyküm.
Bir kere eşinizde iman bulunduğunu siz de söylüyorsunuz. Bütün çirkefliğe rağmen biiznillah o dönecektir. Yeter ki siz sabredin ve işi inada dönüştürmeyin. Sık sık her gün aynı tartışmalar hiç bir sonuç getirmez bilakis kötülüğün kökleşmesine sebep olur. Yapacağınız en önemli iş, eşinizin size cinsel bir kilitle kilitlenmesidir.  Kendinizi, internetteki kadınlardan daha cazip, daha bakımlı ve çekici yapmaya mecbursunuz. Bunu da lafla ve reklamla yapamazsınız. Bedeninizi kullanın ağzınızı susturun. Gözlerinizin birini kullanmayın, bir kulağınız duymasın. Tartışmaya girmenizin bir yararı olmayacak, boşuna kendinizi yıpratmayın. Eşinizi bir hasta gibi görmeye çalışın. Sizin bedeniniz, onun gözünde vazgeçilemez bir nimet olarak yer edinirse kısa zamanda iyi bir eşle karşılaşabilirsiniz. Unutmayın, onu siz kurtaracaksınız. Onun şifası sizsiniz. Siz de sabır ve gayretle yol alabilirsiniz. Sakın korkmayın, umutsuz olmayın. Bir de dönüş sürecine girdiğinde kalkıp ‘biliyor musun…’ diye eskiyi hatırlatır sözler kullanmayasınız. Yarayı kaşıttıkça kaybeden siz olacaksınız. Allah’a emanet olun.

Ve aleykümselam hocam cevabınız için Allah razı olsun. Cevabınızda eşimi kendime cinsel olarak bağlamam ve internetteki kötü kadınlardan daha cazip olmam gerektiğini yazmışınız. Hocam internetteki kadınlar plastikten yapılmış gibiler. Onlar gibi nasıl olabilirim hocam. Ben bir anneyim ister istemez vücudumda çatlaklar ve sarkmalar oluştu onlar gibi nasıl kestirip biçtireyim. Elimden geldiğince kiloma dikkat etmeye çalışıyorum, vücut temizliğime dikkat etmeye çalışıyorum, giyimime dikkat etmeye çalışıyorum başka ne yapabilirim ki hocam. Sormaya çekiniyorum ama eşimi nasıl cinsel açıdan kendime bağlayabileceğimi bir türlü bulamıyorum hocam. Anladığım kadarıyla eşim bekârlıkta bir kadınla oral ilişkide bulunmuş ve şimdi günah olduğu için ses çıkaramıyor. Belki de o kadınlarda bunları da izliyor hocam nolur bana yardım edin onu cinsel açıdan kendime nasıl bağlayabilirim hangi duaları okumalıyım neler yapmalıyım. Lütfen cevap yazın hocam. Kimseye soramıyorum yuvamı kurtarmak istiyorum. Cevabınızı merakla bekleyeceğim Allah şimdiden sizden razı olsun hocam. Selamu Aleyküm

Selamünaleyküm.
İşinizin kolay olduğu söylenemez elbette. Eşinizle bir hasta-doktor ilişkisi kurun. Onu hasta kendinizi doktor kabul edin. Bu hastalığını tedavi edene kadar sabırlı olmaya kararlı olun. Zamanı uzun tutun, bir yıl sizin için uzun bir zaman olmasın. Gerekiyorsa ona, durumdan haberdar olduğunu ve onu iyileştirmek için çalışacağınızı söyleyin. Eğer yaptığını savunur ve hayâ perdesini yırtarsa  o zaman daha ağır tedbirlere başvurursunuz. Yaşınız ve çocuğunuzla ilgili bilgi vermemişsiniz. Henüz doğum yapmadı iseniz işiniz daha kolaydır. Doğum yaptı iseniz, doğumun verdiği aksaklıkları giderecek yollara başvurun. Eşinizi bir yolla ikna edebilirseniz, onunla görüşürüz, daha çabuk iyiliğe dönebilir. Duayı ihmal etmeyin. Sabırlı olun doktor hanım, sabırlı.