Fetva Meclisi Mobil Uygulama

Zina

Merhabalar bende büyük günah işleyenlerdenim. Evlenmeden önce sevdigim ugruna bircok şeyden vazgecebilecegim biri vardı ama olmadı, benden vazgecti. Ben de ondan uzak durmak için annemi de mutlu etmek için biriyle evlendim. Cok da düzgün biri ama 7 yıl sonra tekrar karşıma cıktı. Zaten içimde hep bir yeri vardı. Neyse bir süre öyle görüştük arkadaş gibi ama birgün işler cıgrından cıktı, yalnış yaptım. Cok pişmanım, kimseye derdimi anlatamam, kimse bana bunu yakıştırmaz. Yuvamın bu yüzden yıkılmasını da istemiyorum. Tövbe ettim ama içim içimi yiyor, cok utanıyorum herşeyden, içtigim sudan bile. Evet, zina yaptım. Lütfen Allah rızası için bana dogru yolu gösterin hocam ne yapmalıyım, nasıl davranmalıyım? Eşime bu haksızlıgı yaptım, evliligim devam etmeli mi? 2 tane de yavrum var üstelik. O adama gelince pişmanlıgım ona olan sevgimi sildi gecti. Tek derdim nasıl temizlenecegim.

Selamünaleyküm. Çok ciddi bir tevbe ile Allah’a döneceksiniz. Tevbenizde ciddi iseniz inşaallah rahatlarsınız. Her şey tevbeye bağlı. Çok büyük bir dönüşle Allah’a dönün, O’nun kapısı büyük kapıdır.

Hocam allah razı olsun bana vaktinizi ayırıp cevap vermişsiniz, cok mutlu oldum. Cevabınızda Allaha ciddi bir dönüş yapın demişsiniz, affınıza sıgınarak nasıl yapmam gerektigini acıklayabilir misiniz? Ben de elimden geldigi kadar Rabbime yaklaşmaya calışıyorum ama yeterli olmayabilir. Sizin görüşünüze ihtiyacım var. Bir de utanarak soruyorum ama bu günahın helalligi olmaz sanırım?

Selamünaleyküm. Sizi o rezalete çeken ortamlardan uzak durmanız, eşinize daha sadık kalmanız, onun ihtiyaçlarını doyurucu bir şekilde cevaplamanız, ibadetlerinizi aksatmamanız, çok dua ve istiğfar etmeniz yeterlidir. Geçmişi irdeleyip durmayın.