Mektuplar

Allah Aşkını Dile Getiren Hanımefendiye Mektup

9219
06.03.2012

Selamünaleyküm Hocam. Ben iki çocuk annesi 35 yaşında dul bir bayanım. Sizi Hocamın tavsiyesiyle dinlemeye başladım. Şimdi çok farklı duygular içerisindeyim. İçimde o kadar büyük bir Allah aşkı var ki bu aşkın içinde kaybolmak istiyorum. Allah’a olan teslimiyet ve aşk beni gözyaşlarına boğuyor. İnanıyorum ki sizler Allah’ın cennetine giden yolda ilerleyen yolcularsınız. Ben de bu yolda sizin yardımınıza ihtiyacı olan bir Allah aşığı.

Selamünaleyküm.
Hadice Hanım, Allah Teâlâ sizi de bizi de rızasına uygun işlerde muvaffak kılsın. Siz, çocuklarınızın başında dul bir anne olarak, cephelerde cihat eden mücahitler gibi mübarek bir yoldasınız. Ne mutlu size, ne mutlu! Sabredin, gayret edin, ebedî cennetten önce hiçbir şeye sakın tamah etmeyin. Çocuklarınızı iyi bir mü'min olarak yetiştirmeye çalışın. Şu sayılı günler çok çabuk geçer, geçecek de.

Ondan sonra saymakla bitmeyecek günlerimiz gelecek. Sonu olmayan, rakamı olmayan sayıların olduğu günler gelecek. Öyle bir vatanımız, öyle bir yuvamız olacak. Şimdi sabredenler, imtihanlı dünyayı cennet zannetmeyip şeytana takılmayanlar orada ne muhteşem bir hayat yaşayacaklar ne muhteşem! Orada ağlamak yok, stres yok, dert yok, yağmur yok, ıslanmak yok, terlemek yok, gürültü yok, ilaç yok, yorulmak yok, yılmak yok, sitem yok, keder yok, hastalık yok, bunalmak yok, beklemek yok, istenmeyen hiçbir şey yok. Orası ne muhteşem, orası ne tatlı ne hoştur!

Hadice Hanım. İki çocukla siz, cephelerde cihat eden mücahitler gibisiniz dedim ya; bunu bir teşvik gibi anlamayın. Bu teşvik değildir. Ta kendisi böyle bir iştir sizinki. Tebrik edilecek, imrenilecek bir durumdasınız. Siz, kime dua ederseniz o iyi bir dua almış olur. Bize de dua edin lütfen. Siz, sabır örneği olabilirsiniz. Siz, kadere teslimiyet örneği olabilirsiniz. Siz, tevekkül örneği olabilirsiniz. Siz, iffet örneği olabilirsiniz. Siz, insana minnet etmemenin örneği olabilirsiniz. Siz, örnek bir mü'min kadın olabilirsiniz. Ne mutlu size; eliniz cennet, gözünüz cennet, ayağınız cennet parıldıyor. Sizi tekrar tekrar tebrik ederim. Verin kendinizi Allah'a, huzur dolun.

Çocuklarınızı sabırla eğitin, onların iyi bir çevre sahibi olması için uğraşın. Onlardan göreceğiniz olumsuzluklar sizi yıldırmasın. Onlara sert davranarak sizden kopmalarına, uzak kalmalarına sebep olmayın. Doya doya Kur'an okuyun. O sizin eşiniz, işiniz olsun. Geceleri namaz kılın. Seccadenizin başında dualar edin. En ağır yalnızlığı en büyük makamla giderin. Mü'min olan ve imanıyla izzet bulan insanlarla oturun kalkın. Çocuklarınız sizi onurlu bir anne bilsinler, sizi dünyalara değiştirmesinler. Sadaka ile büyüyen çocuk durumuna düşürmemeye çalışın. Ders halkalarına katılın. Bir zaman sonra da siz dersler yapın. İnsanların kurtulmaları için çalışmalar yapın. Açılın şu büyük denizlere, açın kulaçlarınızı. Kurtulun ve kurtarın. Sizi tekrar tebrik ederim. Ümmetimin iffetli kadınlarının tacı olasınız. Bize de lütfen dua edin.

Nureddin Yıldız

Nureddin Yıldız