Yazılı Fetva

Anlık Öfke İle Boşanma

8121
13.09.2012

Selamünaleyküm. Sayın hocam benim sorum boşanma ile ilgili olacak. Maalesef 22 yıllık mutlu bir evlilikten sonra bir anlık bir öfke ile tartışma ve eşimin evi terk edip ablasına gitmesiyle başlayan bir süreç, sonunda mahkeme ve 3.duruşmada ablası ve eniştesinin abartılı ve hatta yalan denilebilecek şahitliklerinin neticesinde ve hâkimin beni ve 20 yaşında kızımızı bile dinlemeye gerek bile duymadan, boşanmak istemediğimi söylediğim halde boşaması oldu. Şimdi benim size sormak istediğim soru:
1-Eşimin evi terk edip gittiğini öğrendiğim ilk anda (o duymadı, gıyabında arkasından)artık ne bu dünya da ne ahret de karım değil diye söyledim.
2- Mahkemede bana tek söz hakkı ayrılmak istemiyorum demem oldu, buna rağmen hakim bizi boşadı, bu durumda benim tekrar eşimle bir araya gelme çabam olmalı mı, biz dinen artık barışıp, tekrar karı koca olabilir miyiz? Allah razı olsun şimdiden cevabınız için.

Selamünaleyküm. Tekrar bir araya gelmeniz yeni bir nikâh ile mümkün olabilir ama bunu siz iyi düşünün. Bu darbeden sonra ne kadar saadet ortamı oluşturabilirsiniz onu hesap edin.

Nureddin Yıldız