Mektuplar

Bazen Size Çok Şaşırıyoruz, Hakkınız Helal Edin

17889
17.12.2022
Selamünaleyküm Hocam
 
  Ailece dinlediğimiz, fetvalarını takip ettiğimiz ve örnek aldığımız bir hocasınız.
  Sabırlı duruşunuz, şeriat çizgisinden ayrılmamamız ve ufkunuzun bütün İslam alemine açık olması bize çok şey kattı. Hayata bakışımızın anlam kazanmasında sizin de etkiniz büyük. Hidayet Allah’tan tabiki. 
 
İnsanlara güvenin kalmadığı, menfaatin çıkarın her şeyin önüne geçtiği, doğru ile yanlışın karıştığı bir dünyada Rabbimize güveniyoruz elhamdülillah. Sizin gibi hocalarımız da buna ayrı bir umut kaynağı oluyor.
 
  Bazen sabrınıza şaşıyoruz evde, ailece konuşmalarımızda hakkınızı helal edin. Bazen çok üstünüze geliyorlar, keşke Nurettin hocamız da kendini savunsa ki tanıdığımız kadarı ile Nurettin hoca bu savunmayı en güzel şekilde yapar ve kimse de bundan prim yapamaz diyoruz. Lâkin size sabır düşerse bize de size dua etmek düşer hocam.
 
Rabbim size bu dünyada ve Ahirette en güzel hayırlar nasip etsin, sizi doğru yoldan ayırmasın 
Bize de dua edin hocam, selametle…

Ve aleykümüsselam.


Allah sizden razı olsun, hepimizi cennetlerinde buluştursun. Hüsnü zannınız için teşekkür ederim. Ona layık olarak kalmayı nasip etmesini Rabbimden dilerim.

Bildiğiniz gibi Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem, fitne ânında oturanın yürüyenden daha hayırlı bir iş yaptığını söylemiştir. Fitneye bir kelime az enerji aksın diye susuyorum. Sağlığımı etkileyecek kadar bunaldığım hâlde becerebildiğim bu olduğu için ‘cevap verip rahatlamayı’ tercih etmedim şu ana kadar, biiznillah bundan sonra da tercih etmeyeceğim. Kabul buyurursa Rabbim, bu benim salih bir amelim olur diye de umudum vardır.

Ümmetimizin her zamankinden daha gergin olduğu bir zamanda yaşıyoruz, çok gayret edip çok sabretmeliyiz. Allah Teâlâ akıbetimizi hayır kılsın. Âmîn. Dualar ederim size, sizden de dualar beklerim.


Selamünaleyküm.

Nureddin Yıldız