Yazılı Fetva

Eşimin Razı Olacağı Hanım Olabilmek

6215
02.03.2012

Hocam, ALLAH ın rahmeti üzerinize olsun. Kafamı çok kurcalayan bir soru ve sorunla muhatabım. Hocam 20 yaşındayım, çok ciddi evlilik teklifleri alıyorum. Çevremde İnancı, ahlakı çok kimseler tarafından beğenilen insanlar bana talip oluyor, gerek evlenmek isteyen beyler, gerekse beni akrabalarıyla, oğullarıyla, kardeşleriyle tanıştımak isteyenler var. Kitaplarınızı okuyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum, ALLAH razı olsun kitaplarınızdan istifade ediyorum. Hocam açık konuşmak gerekirse hep şunu düşünüyorum bir erkekle cinsel ilişkide bulunmak beni korkutuyor, ürküyorum. Belki de günlük yaşamımda benimle evlenmek isteyenler olmasa bu konuyu düşünmeyeceğim, ama bir erkeği tatmin edemeyeceğimi düşünüyorum. Kendi erkek kuzenlerimle, erkek akrabalarımla bile konuşamam hocam, çok çabuk utanıyorum, kıpkırmızı oluyorum. Kitaplarınızda genç evli çiftlerin birbirleriyle cilveleşmesine, oynaşmasına dair düşünceleriniz var. Hem Rabbimin hem de eşimin razı olacağı bir hanım olmak istiyorum . Ama Bu bahsettiğiniz hususları hiç yapamazmışım gibime geliyor. Ne yapmalıyım, kendimi nasıl yetiştirmeliyim.? ALLAH a emanet olun hocam, cevabınızı bekliyorum benim için çok önemli cevabınız... Selametle, muhabbetle...

Selamünaleyküm.
Bir kere bu durum, sizin hâla kaybolmamış ahlâklı hanımlardan olduğunuzu gösteriyor. Bu iyi bir durum, tebrik edilmelisiniz.
İkinci mesele de, bu anlattığınız şeyler sizin evlilik vaktinizin gelmemiş olduğunu da gösterir. Bu da bir zaman geçmesiyle düzelir. Sakın kimsenin evlilik teklifini kendiniz görüşerek konuşmayın. Bütün bu anlattıklarınız uçup gider. Size anne babanızla gelsinler. Ondan sonra siz oturun görüşün, beğenin evlenin, cennet kadını olun inşaallah.

Nureddin Yıldız