Mektuplar

DERDİME BİR ORTAK BULDUM ELHAMDÜLİLLAH

17286
09.03.2022

Saygıdeğer Nureddin hocam, selâmunaleyküm.

İsmim Ahmet, 25 yaşında bir kardeşinizim. Tüm derslerinizi dinlemeye çalışır, müstakil notlar tutarım. Kendimce bir genç olarak size belirli noktalarda teşekkür etmeyi üzerime bir vefa borcu biliyorum.

  • Öncelikle şucu bucu ayrımı yapmayıp sözde tarikatların bazılarının kendi içlerindeki farklı kollarını bile silsilesi zayıf olmakla itham ettiği, kendinden olmayanları ehl-i sünnet dışı olmakla itham ettiği hatta bazen aşırıya kaçıp tekfir etmeye kadar giderek şeytanın ekmeğine yağ çalanların aksine müminlere ümmet-i Muhammed olarak bir bütün olduğumuzu hatırlatıp insanlığın imanından sorumlu bir ümmetin kendi içinde parçalanmaya gitmesinin önüne özgül ağırlığınız kadar set olmaya çalıştığınız ve bunu da size yapılan tüm ithamlara ve ağır hakaretlere karşı sükût içinde nefsî ve hissî davranmayışınızla ispat edip çatlağı büyütmediğiniz için teşekkür ederim,
  • Her bir âlim nefesimizdir. Ben bu şuuru sizden öğrendim. Lâkin şu zamanda kabirde sorulmayacak, ehli olmayanların işine yaramayıp zaman kaybı olacak (müteşabih ayetlerin tevili, hakem olayında kim haklıydı, İbni Teymiyye Vehhabimiydi vs. gibi) meseleleri avamın önünde tartışanlardan olmayıp itikad, ibadet ve ahlak gibi kanayan yaralara pansuman canibinden yaptığınız dersler ile müminlere bir rota çizmeye çalışıp önceliklerini öğretmek yolunda çaba gösterdiğiniz için teşekkür ederim,
  • Önceleri kadınları değersiz, işe yaramaz, baş belası gösteren anlayışla şimdi kadını put yapmış anlayış arasında, hanım kardeşlerimizi de ihmal etmeyip hepimizin kadın-erkek kul olduğumuzu, Allah'a hesap vereceğimizi, kulluk açısından Rabbimiz katında eşit olduğumuzu hatırlatıp Allah'ın hudutlarını bildirdiğiniz için bir erkek olarak teşekkür ederim.
  • Müslüman bir toplumun, Müslüman bir aile mefhumu içerisinden yetişen bireyler sayesinde oluşacağını bilerek, aile mahkemelerinin önünde boşanma sıralarının oluştuğu, kadın cinayetlerinin ana haber bültenlerinin neredeyse rutini hâline geldiği bir zamanda acil bir müdahaleyle Mümin Ev şuuru vermeye çalıştığınız için teşekkür ederim.
  • Yıllarca sadece yeraltı kaynakları değil, zihinleri de sömürülmüş, Müslüman olduğundan onur duyacağı yerde mümin kimliğinden dolayı komplekse giren, kendi dininin emir ve yasaklarını içten içe aşırı bulan, ne olduğu belirsiz bulanık zihinlere elhamdülillah Müslümanım şuurunu vermeye çalıştığınız için teşekkür ederim.
  • Ümmetimizi şuurlu veya şuursuz, içerisinden bölmeye çalışan, ümmetini peygamberinden koparmaya çalışan, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz'in hadislerini -hâşâ- şişman/zayıf diye canlı yayınlarda küstahça ağzına alan şık giyimli adamlara karşı bize hadis-i şeriflerin din olduğunu anlattığınız için teşekkür ederim.
  • Efendimiz sallallahu aleyhi ve selleme giden kanalımız olan başta ashab-ı kiram (radıyallahu anhum cemian) olmak üzere âlimlerimize, aidiyetlerimize saldıranların asıl hedefinin doğrudan dinimiz olduğunu öğrettiğiniz için teşekkür ederim.
  • Müslümanlığın sadece camide namaz kılmak, oruç tutmak olmadığını, hayatın her alanında Müslümanlık ve ibadet şuurunda olmamız gerektiğini öğrettiğiniz için teşekkür ederim.
  • Modern dünyanın meşru hatta medeniyet diye gördüğü her türlü menhiyata karşı Allah'ın dininin ve hükümlerinin ebedî olduğunu öğrettiğiniz için teşekkür ederim.
  • Bu çağın neredeyse vebası hâline gelen morali çökük, umutları tükenmiş insanına antidepresanların kuruyemiş gibi yenildiği bir zamanda moral ve ümit verdiğiniz için teşekkür ederim.

Ve... Kendi adıma bir genç olarak bizimle çok ilgilendiğiniz, bir baba gibi şefkat gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Hocam, belki diyeceksiniz ki Ahmet, sen bunları neden söyledin bana şimdi. Çünkü şahidim hocam, sizin "Güzel gencim, ey ümmetin bugünkü nöbetini tutan Üsameler" diyen her hitabınızı yüreğimde hissettim. Bana onlar moral oldu, kan oldu, beni sabah namazına kaldırdı. Size çalışmalarınızın bir yüreğe dokunduğunu samimiyetimle ifade etmek istedim. Günaha düşeriz, umudumuzu kaybederiz diye sesinizin ağlamaklı olduğu, bizim için endişe ettiğiniz, arşın gölgesini hedef gösterdiğiniz tüm sahneleri bilirim. Siz ağlarken bazen ben de ağlarım evimde. Bunları söylememenin nedeni buydu hocam. Ben şahidim yaptıklarınıza, amaçlarınıza şahidim. Bugün olduğu gibi kıyamet gününde de şahidim. Ve her zaman size, çok değerli babanız Hilmi hocama, rahmetli annenize duacıyım. Ben sizi YouTube'dan tanıdım. Sanki dizinizin dibinde yetişmiş kadar çok sevdim. Allah ömrünüze bereket versin. Sizden de bir kez olsun ismimi anarak bana dua etmenizi isterim. Selametle kalın hocam.

Ahmet kardeşim, ve aleykümüsselam.

Rabbim senden razı olsun, afiyet ve huzurun daim olsun. Ziyadesiyle mutlu oldum yazından. Dilerim kıyamet gününde birbirimizin şahitleri ve şefaatçileri oluruz. Melekler de şahit olsun. Rabbim bizleri bu dertlerin bereketiyle huzuruna kabul buyursun.

Nureddin Yıldız