Yazılı Fetva

Eşimde cinsel soğukluk var, ne yapmalıyım?

41260
26.04.2015

Ben beş yıllık evliyim, bir kızım var. Eşimle görücü usulüyle evlendik. Evliliğimizin ilk günlerinden itibaren eşimde cinsel ilişki konusunda soğukluk var. Zamanla geçer diye düşünsem de gelinen noktada hep daha kötüye gitti. Arada kısmen dalgalanmalar olsa da cinsellikten iyice soğudu. Anlayış göstermek istesem de bir zaman sonra bu konuyu ben de çok sorun ediyorum. Evliliğimizin en büyük sorunu bu oldu. O da bu sorunu kabul ediyor ama kendisini bu şekilde kabul etmemi istiyor. Yaşım 29 ve sağlığım yerinde. Günaha girmek istemiyorum, zinadan Allah korusun. Mastürbasyon yapmak konusunda tereddütlerim var. Ne tavsiye edersiniz?

Size şunu tavsiye ederiz:
a- Siz ve eşiniz doktora görünün. Onda veya sizde ne kadar anormallik var onu doktor belirlesin. Böylece doktoru hakem yapmış olun.
b- Eşiniz doktora gitmeye yanaşmazsa meseleyi aile büyüklerine iletin.
c- Sizde bir aşırılık bulursa doktor siz tedavi olun. Eşinizde bir aşırılık bulursa o tedavi olsun. Bu husustaki tıbben veya psikolojik yöntemlerle tedavi başarılı olmaktadır. Tedavi sürecinde de siz sabretmeyi becerin. Eşiniz kendisini toparlayınca da efendilik gösterip geçmişi unutun, yeni bir sayfa açın.
d- Eşinizin tedavi olmaya yanaşmaması durumunda ise, süreci doktorla beraber yürüttü iseniz harama düşme tehlikesine karşı kendinize helal bir çare üreteceğinizi eşinize onun büyüklerini de şahit tutarak söyleyin. Öyle veya böyle sakın harama bulaşmayın. Kaçak iş yapmayın. Biiznillah başaracaksınız.

Nureddin Yıldız