Yazılı Fetva

Evlilik Mi İlim Tahsili Mi?

11310
08.02.2012

Hocam ben 17 yaşında bir Anadolu Lisesi öğrencisiyim. Öncelilkle Zinaya yaklaşmayın emrine uymayarak zinaya hertürlü ulaşabileceğim bir ortama geldim. Zina dan sakınmaya korunmaya çalıştım ama içimdeki aşırı bayan düşkünlüğü bu işi çok zora soktu. Bu konu hakkında ne yapmalıyım (okul değiştirme imkanım yok). Birde duygusal olarak bayana ihtiyacım son aylarda çok arttı. Tamamen eşim için yaşadığımı hayatta her şeyin evlilikle var olduğunu düşünmeye başladım. Hayatımı tamamen evliliğe odakladım. Birde hataya düşerek eşimi kendim bulmaya teşebbüs ettim  ve buldum. Bana gerçekten eşim olma güvencini verdi. Bir bayanın sevgisini görmek ihtiyacımı geçici olarakta olsa karşıladı. Ve sevgiyi gördükten sonra hayatımı iyice eşime odakladım. Aileme sordum kızı. Olur dediler. Yalnız kız sonradan kendi diliyle bütün hayatını anlattı. Kirli olduğunu ve pişman olmadığını hala devam ettiğini gösterdi bana söyledikleri. Her şeye rağmen ayrılmak istedi ve ayrıldık. Ama ben o sevgiden sonra çok büyük bir boşluğa düştüm. Tekrar sevgi görmek için evlenmek istiyorum ailemi diretiyorum ama lise 3 teyim daha. Üniversiteyi memleketimde okursam evlendirebileceklerini söylüyorlar ama ben vatanıma milletime daha iyi hizmet edebilmek için Ankara üniversitesi siyasal bilimler istiyorum. Bir uçta vatan bir uçta sevgi. Korkmayıp her şeye rağmen Ankara da annemin bulduğu kişiyle evlenmeli miyim. Yoksa Konya'da mı evlenmeliyim. Yada bu işin başka çözüm noktası var mıdır? duygusal ihtiyacım aşırı düzeylere geldi. Artık eve geldiğimde güzelliğiyle beni karşılayıp sarılacak birini arıyorum. Saliha bir hanım istiyorum. İsteğimde dediğim gibi çok aşırı. Ne yapmalıyım.

Selamünaleyküm.
Sevgili yavrum,
Ezeli düşmanımız şeytan, bütün gençleri böyle tuzaklarla ağlarına takmaktadır. Ne kadar masum ve haklı bir eda ile anlatıyorsun anlattıklarını. Anadolu lisesinde okuduğuna göre zeki bir genç olmalısın; neden ileriyi düşünmüyorsun?
Acilen annene durumu izah et. O da babanla görüşsün, sen ile ilgili bir karar alsınlar. Her şeyi terk et ve namusunu koru. Namuslu bir genç olarak yaşaman bin diploma sahibi olmandan daha iyi değil midir?
Sakın gecikme, hemen yola düş. Geleceğin kaymasın.

Nureddin Yıldız