Yazılı Fetva

Gusül alırken yaşadığım takıntının üstesinden nasıl gelebilirim?

2766
13.06.2023

Hocam ben OKB hastasıyım, doktora gittim, psikoloğa gittim ve ilaç da kullandım. Bana sürekli boşalıyormuşum hissi geliyor mesela biraz önce gusül almaya girdim cinsel organımı güzel yıkamaya çalışıyorum, az yıkarsam bu defa da kuru kaldı vesvesesi oluyor. Yıkıyorum ama sanki zevk alma hissi geliyor bir tarafım bırak zevk alacaksın diyor öbür tarafım boşver sen yıka yoksa kuru kalır diyor. Ben de yıkamaya devam edince zevk aldım gibi oldu yoksa boşaldım mı diye içim içimi yiyor. Zaten gusül almam bir saate yakın sürüyor. Sonra orayı yıkıyayım, burayı yıkayayım derken iki üç gün sürüyor. Zaten kulak kıvrımlarından hiç emin olamıyorum. Duş başlığını kulağıma tutuyorum ama kıvrımların her yerine elim yetişmiyor defalarca yıkıyorum. Ağlayarak ve isyan ederek çıkıyorum gusülden ve kendi kendini boşalttın zevk alıyorsun ama devam ediyorsun diye düşünüyorum. Hocam ne yapacağım tekrar girip almalı mıyım yoksa böyle gusülsüz kılayım mı namazı? Ayrıca evliyim iki çocuğum var. Bana bir yol gösterin hocam.

Bacım, şu anlattıklarımı iyi anla ve böyle yap:

  1. Eşinle cinsel ilişki yapmadıkça asla BANYOYA GİTME! Sadece cinsel ilişkiden sonra banyo yapacaksın. Tamam mı! Boşalsan da böyle olacak, boşalmasan da.
  2. Gusül için banyoya girince de SUYUN ALTINA GİRMİŞ OLMAN VE SABUNLANMAN bütün organlarını yıkamış olman için yeterlidir. Kulağın için de geçerlidir bu. Hiçbir yerini TEKRAR YIKAMAYACAKSIN!
  3. Bu şekilde namaz kıl. Hiç korkma.
Nureddin Yıldız