Yazılı Fetva

Hemcinslerinden hoşlanan evladıma nasıl yaklaşmalıyım?

6781
07.02.2022

Hocam 19 yaşındaki oğlum kendi cinslerinden hoşlandığını söylüyor. 10 yaşlarındayken bir erkek tarafından tacize maruz kalmış ve bize söylememiş. Kendi içinde savaşmış ve sonunda kendisini eşcinsel olarak tanımlamış ve bunu kabullenmiş. Bize bu sene bu durumundan bahsetti. Kendisine kızmadık ama böyle bir şeyin olamayacağını anlatmaya çalıştık. Doktora götürdük ama bir sonuç alamadık. Anne baba olarak biz ne yapmalıyız nasıl davranmalıyız bilemiyorum. Bu sene başka şehirde İngilizce öğretmenliğini kazandı. Göndermek istemiyoruz ama ben sizi istemiyorum, kendi hayatımı yaşamak istiyorum diyor. Bir de kendisine Lut kavminden bahsettik ve sonlarını anlattık. Onlar zevk için bu işi yapıyorlar biz birbirimizi severek yapıyoruz diyor. Hocam imanı hususunda çok endişeliyim. Allah rızası için yardım edin.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciûn.

Allah Teâlâ size yardım etsin.
Aman dikkat edin, ona elektrik çarparken bir insana nasıl yardım edilecekse o şekilde yardım edeceksiniz. Üzerine üzerine gidiyor gibi bir görüntü vermeyin. Elbette ihmal de etmeyin. Kendinizi uzun bir mücadeleye hazırlayın. Sabırlı olun. Tatlı dilli olmaya çalışın. Mümkün olduğu kadar sizin ekseninizde kalsın, sizden koptukça veya uzak kaldıkça bataklığında daha derinlere kayabilir. Sabır ve dua...
Bir de bu durumu akraba arasında ve çevrenizde yaymamaya bakın ki yarın geri dönüşü yani tevbesi kolay olsun. Sizin için dua ederim, Allah yardımcınız olsun, size sabır indirsin.

Nureddin Yıldız