Yazılı Fetva

Hilafet ve şeriat için ileride siyasette nasıl bir yol izlemeliyim?

1974
14.11.2022

Hocam ben on altı yaşındayım. İleride siyasete girmek istiyorum çünkü hilafeti ve şeriatımızı bu yolla daha kolay bir şekilde getirebileceğimizi düşünüyorum. Hedeflerim ve siyaset hakkında bana nasihatte bulunur musunuz? Nasıl bir eğitim yolu izlemeliyim?

Böyle bir istekte bulunman yanlış değildir ama insan her istediğini elde edemez. Kimi zaman işin başında yıkılır kalır kimi zaman da sonu bulmadan ömrü biter. İyi bir niyet tutmuşsun ama asıl vazifen kendini o zamanlar için iyi bir mü'min olarak hazırlamandır. Kendini hazırla önce. İmanını güçlü tut. İbadetlerini ihmal etme. Çevreni mü'min kardeşlerden oluşturmaya bak. Anne babanın duasını al. Kur'an okuyan ve Kur'an öğrenen biri olmaya bak. Haramlardan uzak dur. Çirkinlikleri kendine yakıştırma. Maddi konularda mesela diploma ve benzeri alanlarda geri kalmış olma.

Ve şunu unutma:

Şeytan senin bu güzel arzunu bilince seni koştuğun yolda çökertmek için uğraşacaktır. Dolayısıyla kendini onunla mücadeleye hazırla. Tuzağına düşmeden hedefine ulaşman gerektiğini bil. Allah seni muradına kavuştursun.

Nureddin Yıldız