Yazılı Fetva

İnternetten Oyun Oynamak Günah mıdır?

17971
29.07.2012

Selamun aleykum hocam. Ben internet üzerinden bilgisayar oyunu oynuyorum ve oyuna para yatırıyorum. Toplam yatırdığım para 250 lirayı geçti. Fakat oyun bana herhangi bir maddi katkı sağlamıyor. Sadece zevk için oynuyorum. Bazı arkadaşlarım bana bunun israf olduğunu söylüyor ve günaha giriyorsun diyor. Bu doğru mudur, doğru ise ne yapmam gerekir ?

Selamünaleyküm. Paranızı da ömrünüzü de israf ediyorsunuz elbette.

Nureddin Yıldız