Yazılı Fetva

Kıskançlık Hastalığı Nasıl Giderilir?

10870
16.03.2012

Selamünaleyküm... Hocam 4 aylık evliyim. Çok şükür rabbime mutluyum ve memnunum hem eşimden hem ailesinden. Ancak son dönemlerde bende eşimin kız kardeşini ve 3 yaşında ki yeğenini kıskanma durumu başladı.. her ikisini de seviyorum. Ancak beyimin onlarla çok samimi konuşmaları zamanla bende kıskançlığa neden oldu. Bu durumdan çok rahatsızım. Asla hiç bir şeye karşı bir kıskançlığım olmadı bu güne kadar ama bu durumdan kendimi geri alamıyorum bir türlü. Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum. ikinci sorum da şudur. Evlendikten sonra bir mebla borçlandık. Eşim kredi almak zorunda olduğumuzu söyledi. Ben de kredi almaktansa altınlarımı veriyim ne kadarsa onu kapatalım dedim. Aslında beyim de bu konuda çok çok hassas. Ama malesef altınlarımı da vermeme ragmen krediye başvurduk ve ödemelerimizi yaptık. Yalnız ben buna asla razı gelmedim. Açıkçası eşim de çok fazla pişman oldu bir daha bunu asla hayatımıza sokmak istemiyoruz. Bunun için tövbe gerekir mi? Bir de ev almak için hiç bir bankaya başvurmak istemiyoruz. Yalnız emin kurumlar var. Bunlar aracılığı ile alınacak evde de faiz var mı? Bu durum uygun mu? Çok teşekkür ederim...

Selamünaleyküm.
Kendinizi yoğun tutmanız gerekir. Ev işleri bir insanın dolu olmasına yetmez. Okuyun, sohbet halkalarına katılın. Özel yeteneklerinizi geliştirin. Böylece ilave sıkıntılardan kurtulursunuz.
Krediyi en kısa zamanda bitirmek için uğraşın, elbette tevbe de etmelisiniz. Sözünü ettiğiniz kurumlarla zaruret durumunda iş yapılabilir.

Nureddin Yıldız