Yazılı Fetva

Kocamın verdiği paradan artanları aileme gizlice verebilir miyim?

624
12.06.2024

Hocam ben on sekiz yaşımı doldurmadan evlendirildim ve çok zulümler gördüm. Allah’tan, namazdan ve dinden uzak, haram para kazanan biriyle yaşamak zorunda kaldım. Ailem sahip çıksa şimdi bile bu evden gitmeye razıyım. Ben Hz. Ali’nin Fatıması olmak isterdim ama Firavun’un elinde Asiye olmaya çalışıyorum. Kocam, evin ve kendi ihtiyaçlarım için bana aylık para veriyor. O paradan artanları biriktirip, ihtiyacı olan anne babama ve tanıdıklarıma kocama söylemeden verebilir miyim? Verdiğimi ona ve ailesine söylersem hoşlanmazlar ve her yerde bunu söyleyip beni aşağılarlar.

Gece namazlarında size dua ediyorum. Allah sizden razı olsun. Sizden bir de oğlum için dua istiyorum. İnşallah tez vakitte namaza ve oruca başlaması için dua eder misiniz? Allah size cennetinde şefaat izni verirse, ben inanıyorum ki verecek, beni ve sevdiklerimi de şefaatinizden mahrum etmeyin.

Allah yardımcın olsun. Allah seni Asiye ve Meryem annelerimizle cennette buluştursun. 

Bacım, kocanın evine harcamak için verdiği parayı ondan habersiz kendi anne babana harcayamazsın. Allah'ın kocanın gönlünü yumuşatması için dua etmeyi de unutma. 

T. Y.