Mektuplar

Zihinsel engelli çocuğu olan anneye mektup

7212
17.12.2015

Esselamu aleyküm. Muhterem hocam, günlerdir size yazmayı düşünüyorum fakat çekindiğim için hep erteledim. Ümmetin bunca derdinin içinde benimki de ne ki? Hocamı meşgul etmemeliyim dedim lakin tahammül sınırlarım çok daraldı.
Hocam, ben Berlin'de yaşıyorum. Kadınlar Teşkilati Cemiyet Başkanıyım. 23 yaşında bir kızım var; doğuştan zeka özürlü, 6 yıl önce kendisine şizofreni teşhisi de konuldu, halen ilaçlarını düzenli veriyoruz, 4 yıldır da epilepsi ile mücadele ediyoruz. Defalarca hastanede yatmasına ve ilaç değişikliği olmasına rağmen hiçbir ilerme yok.
Hocam, belki diyeceksiniz ki, ben doktor değilim. Evet, doktorsunuz, benim manevi doktorumsunuz. Sizin yazacağınız bir ayet, bir hadis, bir müjde, bir kıssa... Allah'ın izniyle beni ayakta tutacak.
Çevremde benim gibi bir çok anne var, gurbet diyarda birbirimize ana-bacı-kardeş oluyoruz. Onların da sizden alacağım her biri hazine değerindeki bilgiye ihtiyacı var. Özellikle özürlü çocukları olan kimselere değinilmesini ve bu konuya dikkat çekmek istiyorum. Neticede dinimiz hayatın hangi alanını boş bırakmış ki?
Ben kimseye anlatmam derdimi, sanarım ki Rabbim gücenecek. Takdirdir, taksimdir, rızadır derim hep. Sizi çok yakın gördüm hocam.
Hocam, tüm hizmetlerinizi takip etmeye çalışıyorum. Rabbim razı olsun. Kıymetli zamanınızdan ayırıp bana doktorluk ederseniz çok memnun olurum.
Saygı ve hürmetlerimle...

Ve aleykümselam.
Bacım,
Neredeyse her gün sizin gibi dertli bir annenin yazısını okuyorum. Bazen de hastaların kendileri yazıyor. Bir yandan üzerimdeki nimetlere şükrü hatırlıyorum, diğer yandan da Rabbimin imtihanına muhatap olan o kullarına dualar ediyorum. Size de hassaten dua ediyorum. Sizi anlıyorum desem böyle bir söz doğru olmaz; biliyorum ki ateş düştüğü yeri yakar. Yalnız şunu biliyorum: Çektiğiniz sıkıntıları Allah görüyor. Kıvrandığınız anları melekler yazıyor. Allah hiçbir şekilde kulunu karşılıksız bırakmaz. Sizi de bırakmayacaktır. Sabredin; şu kısa dünyayı böyle geçirin de ebedî cennetlerde yarın kızınızla ve ailenizle, sevdiklerinizle beraber olun. Âmîn.
Size dualar ediyorum. Derdinizin sevaba dönüşmesi için ellerimi açıyorum. Rabbim sizinle olsun. Sevineceğiniz günlere kavuştursun sizi. Âmîn, âmîn..
Nureddin Yıldız
facebook.com/nureddinyildiz
twitter.com/nurettinyildiz

Nureddin Yıldız