Fetva Meclisi Mobil Uygulama

Tesettür

Selamunaleyküm Hocam, Allah rızası için bana yardım edin ne olur artık kendi kendime hızlı düşünür hale geldim. Bu sene Mirac gecesi Rabbim bana tövbe etmeyi nasip etti, tesettüre girdim Elhamdülillah. Fakat bana yol göstermenizi Allah için istiyorum sizden ne olur. 33 yaşındayım marmara üni. işletme mezunuyum, 18 yaşında bir evladım var ve bekarım, şu anda çalışmıyorum. Benim istediğim Allah’a teslim olmak bunun kendim internetten ödev aldım fakat ne derece doğru yaptığımı bilemiyorum. Yardımlarınız için Allah razı olsun.

Selamünaleyküm.
Birinci işiniz, evladınızı ortada bırakmamak olsun. Onun imanını kurtarması için üzerine yoğunlaşın. Çevresini kontrol edin, onunla bağınız güçlü tutun. İkinci olarak da, geçmişinizi bırakın; ileriye bakın. Geçmişin hataları ile uğraşmak, geleceğin güzelliklerini kaybettirmesin size.
Yavaş yavaş Kur’an okumayı öğrenin. Namazları aksatmayın. Dünyası sizin dünyanızdan farklı olanlarla ilişkinizi sıfıra doğru çekin. İlk fırsatta bir umre yapıp orada arınmak için planlar kurun.Bir dini sohbete katılın; bu sohbet istikrarlı olsun. Bilhassa sabah namazını huşu içinde kılmak için gayret edin.Çokça dua edin, elinizi yüreğinizi Allah’a açın. Bize de dua edin, biz de sizlere duacıyız.