Mektuplar

Arş’ın gölgesine talip olan gence yürek mektubu

8738
25.10.2013

Değerli hocam, sizin sohbetlerinizi dinliyorum ve yazılarınızı okuyorum. Allah hizmetinizi daim eylesin, pek çok mevzuda istifade ediyorum. Size karşı muhabbetimin kuvvetli olmasından ötürü belki de -Allahu âlem- bir süredir sizi rüyamda görüyorum ve bana sohbet ediyorsunuz. Sizin yanınızda bulunup halkanıza katılmayı çok isterdim ama insanın her istediği her zaman olmuyor. Ne de olsa imtihan dünyası. Değerli hocam sizden ismen bana dua etmenizi rica ediyorum. Her ne kadar hukuk okusam da ilim ve Kur'an talebesi olmayı, Arş'ın gölgesinde gölgelenmeyi çok istiyorum. Gıyabi talebeniz...

Güzel kardeşim, meraklanmayasın. Bir gün rüyalar gerçek olacak ve Rabbimizin cennetlerinde ne sohbetler edeceğiz, ne sohbetler! Ah o tatlı umut, kimlerle ve ne derin muhabbetler olacak o gün. Nice, yüreklerimizi sevgileriyle dolduran dostlarla buluşacağız, bir bilebilsen! O güne kadar sabredelim, gayret edelim. Siz de bize dua edin. Ben de size dualar ederim.
Güzel kardeşim, ümmetimin umudu delikanlım,
Kendinizi basit görmeyin. Bu ümmetin umudu ve geleceği siz olacaksınız. Şeytanın bütün gayretleri sizi imha etmek içindir. Sizin de onca gayretiniz, onun tuzağına kapılmadan yaşamak olsun. Bulunduğunuz alandaki işin en iyisini yapmaya çalışın. Başkalarının malzemesi de olsa elinizdeki, nihayetinde siz onunla meşgulsünüz ya! Çok çalışmalısınız, çok. Hayatınızı ibadete dönüştürün, mesleğinizi cihada çevirin. Gününüzü hayat kadar uzun, dakika kadar kısa görmeye çalışın.
İbadetlerinizi de ihmal etmeyin. Bilhassa namaz, sizin canınız ciğerinizdir. Bütün sıkıntılarınızı namazla rahatlatacak bir ortam bulana kadar namazı arayın. Namaza koşun, namazla yoğurun gününüzü.
Çevrenize çok dikkat edin. Meleklerin uzak duracağı tiplerden siz de uzak durun ki, meleklerle beraber bir gençlik yaşayasınız. Kendinizi basit görmeyin; şu anda siz, Arş’ın gölgesine adaysınız. Onun dışında hiçbir ağacın gölgesinde bir bardak çay içmek için bile mola vermeye emin ol değmez.
İffetinizi, diplomadan, işten ve aştan değerli tutun. Toplum, ‘namus’ kavramını bayanlar için riskli bir kavram olarak görür. Bayan, iffetine zarar verince ona ‘namussuz!’ derler. Bu tanımlama asla yeterli değildir. İffet, bir insanın bel güvenliği ile alakalı ise o güvenlik, bayan kadar erkek için de geçerli olmalıdır. Namusu sorunlu bir erkeğin iyi bir mü'min olma mücadelesi vermesi mümkün müdür?
Haberlere ve yaygaralara dalmayın sakın. Bütün dünya bir kenara olsa biz, Rabbimizin vaadine inanırız. Rabbimiz de, dinini sonunda üstün getireceğini bize vaat etmiştir. Yirmi dört saatlik güne takılmayasınız. Hayatın bütününe bakın. Daha ufku açık ve emeli büyük yaşarsınız.
Kur'an okuyun. Anne babanızı ihmal etmeyin, muhakkak dualarını alın.
Evliliği, vakti geldiğini anlarsanız bir dakika bile geciktirmeyin. Kirlenmeden, eskimeden, ezilmeden, perdeler yırtılmadan evlenin. Evlenirken de, insan olarak eleyebileceğiniz kadar şartları eleyerek evlenin; gayet sık dokuyup sık eleyin. Yuvarlanarak değil yürüyerek evlenmek gerekir. Buna rağmen evlilik, sorunlar yumağıdır şüphesiz. Siz üzerinize düşeni iyi yapın. Kendiniz için evlenin ama sizin evlenmenize umut bağlayan bu ümmeti unutmayın asla!
Sizden dua bekliyorum. Ağabeyiniz olarak dualarınızla ayakta duracağız biiznillah. Seni de iyi haberlerini de bekliyorum..
Dualar eder, dualar beklerim güzel kardeşim benim.

Nureddin YILDIZ

www.twitter.com/nurettinyildiz
www.facebook.com/nureddinyildiz

Nureddin Yıldız