Yazılı Fetva

Geçmişteki hatalarımı bilen biriyle evlenmek doğru olur mu?

9691
24.08.2020

Hocam kısa bir süre önce biriyle tanıştım çok temiz ve iyi biri, namaz kılar dini gereklerini yerine getirmeye çalışır. Bana geçmişimi sordu, biz yakınlaşınca onunla Allah affetsin, bana geçmişinde oldu mu böyle bir şey dedi ben de hayır dedim (ama olmuştu zina olmasa da zinaya maalesef ki yaklaştım). Daha sonra ise içim rahat etmedi ve yaşadıklarımı üstünkörü anlattım. Bunun üzerine güveni sarsıldı ve ayrıldık. Ona her şey için çok tövbe ettiğimi söyledim ve şimdi arada konuşuyoruz. Bu işin sonu nereye varır, benim için hayırlı bir evlilik olur mu? Bana yol gösterin hocam?

Kızım;
 
• Bu geçmişin için ciddi bir tevbe sahibi ol ve tevbeni hayatın kadar değerli bil. Şeytan seni bir daha asla kandıramamalıdır.
 
• Bu geçmiş sıkıntıları kendin için iyi bir ders yapmalısın; bak şeytan böyledir işte. Yuvarlar yuvarlar da seni sen uçurumdan düşerken kıs kıs güler. Bunu kendine ölümsüz bir ders yap.
 
• O kişi ile bir daha mutlu olamazsınız büyük ihtimalle. O, seni her zaman çürütebileceği, ezeceği bir geçmiş serüveninle tanıdı. Onu aklından sil.
 
• Hiçbir insana, annene, eş adayına hatta KENDİNE BİLE bu rezaletleri anlatma. Anlatma. Anlatma! Allah’ın gömdüklerini açma.
 
• İbadetlerine sarıl. Zikirler yap. Ve ruhunu bu düzeyden daha yükseklere kaldır.
 
Allah’a emanet olasın kızım.

Nureddin Yıldız