Yazılı Fetva

Karımın telefonunda cinsel içerikli mesajlar gördüm, ne yapmalıyım?

4099
08.03.2023

Hocam ben Diyanette görevli bir müezzinim. İki hafta önce evlendim. Eşimle tanışmamız sosyal medya üzerinden oldu. Bir kaç kez görüştük ve harama bulaşmadan evlenelim dedim. İki ay gibi kısa sürede evlendik. Eşim de benim gibi hafız. Evliliğimin daha ikinci günü telefonunda başka erkeklerle cinsel içerikli mesajlarını gördüm. Beynimden vurulmuşa döndüm. Eşim pişman olduğunu ve benden önce bunları yaşadığını söyledi. Sürekli ağlayıp beni gerçekten çok sevdiğini dile getiriyor. Çorabımı giydirmeye kadar bana hizmetini yapıyor ama ben artık eşimi sevemiyorum. Sabrederek mükâfatımın fazla olacağını düşünsem de onu affedemiyorum. Fiziki olarak bile beğenmiyorum artık. Diğer yandan bu kadar kısa sürede boşanacağım için toplumun kınamasından dolayı korkuyorum. Ne yapacağımı şaşırmış haldeyim. Lütfen bana bir yol gösterin hocam.

Allah Teâlâ size sabırlar versin diye dua ederim.

Makamınız mevcut sıkıntınızı en az iki kat daha ağır duruma getiriyor. Bu durumu bir doktor ile görüşmenizi tavsiye ederim size. O en azından size biyolojik olarak tavsiyelerde bulunabilir.

İkinci olarak da bu tür vakalarda benim tespitim şudur:

Kadın, erkeğin ona muhtaçlığını hissettikçe güçleniyor. Güçlendikçe de inatlaşıyor. Bu sefere erkek de muhtaçlığını daha çok hissediyor. Bunun yerine siz, zor da olsa en az altı ay dinen ve kanunen gereken görevlerinizi yapın, bunun haricinde onu yokmuş gibi sayın. Sorduğuna cevap verin. İhtiyacını giderin. Keennehu o sizin muhtaç olduğunuz bir kadın değil de misafir biri imiş gibi davranın. Ama bu siyaseti en az altı ay hiç bozmayın. Çok geçmeden değişimi hissedeceğinizi umuyorum.

Allah yardımcınız olsun. Âmin.

Nureddin Yıldız