Yazılı Fetva

Oğlumu kaybetmek istemiyorum, ne yapmalıyım?

3118
01.10.2021

Hocam oğlum 26 yaşında namazında abdestinde bir genç ama son bir senedir oğlumu tanıyamaz oldum. Gözümün önünde eriyip gidiyor, sürekli kafamda başka sesler duyuyorum diyor artık hiçbir şeyden mutlu olmuyor, hiçbir şey tat vermiyor diyor. Evlendirmek istiyorum o da istiyor ama evleneceği kızı da mutsuz etmesinden korkuyorum. Her şeyi eleştiriyor her olayda kötü tarafından bakıyor, sizin videolarınızı hep dinliyor, takipte sizi. Ne olur yardım edin ne yapacağımı bilmiyorum.

Bacı, Allah yardımcınız olsun.

Çocuğunuzun durumu doktorluk bir durumdur. Asla umutsuz olmayın. Onun tedavisinden daha önemlisi sizin onun bu halinden dolayı yıkılmamanızdır. Onun doktoru da tedavisi de sizsiniz biiznillah. Onunla tartışmamaya çalışın. Kronik hasta gibi değil de BUGÜN BİRAZ CANI SIKILMIŞ BİR HASTA gibi davranın ona. Mümkün olduğu kadar onun havasına uyun. Yapmadığı veya yapamadığı şeyleri hemen tenkit etmeyin ki sizden soğumasın. Şunu bilin: Siz ayakta kalmayı becerebildiğiniz sürece er veya geç o toparlar. Muhakkak iyi bir doktora gidin ve sakın dua etmeyi unutmayın. Her namazınızın arkasından onun için dua edin. Eğer İstanbul’da bulunuyorsanız beraber bize gelebilirsiniz; bir iki dakika da olsa dertleşiriz onunla.

Sizler için, yavrumuz için dua ederim. Allah içinizi ferah tutsun, kalbinize huzur indirsin, yavrumuza da afiyet versin. Âmîn.

Nureddin Yıldız