Fetva Meclisi Mobil Uygulama

Evliyim Ama Pornografiden Kurtulamıyorum

Selamünaleyküm değerli hocam. 30 yaşında evli biriyim. Dinimiz a’dan z’ye neyi emrediyorsa layık olmaya çalışan biriyim. Cemaatle namaz kılmaya, ilim öğrenmeye de ayrıca bir ilgim var. Kitap okuyarak da eksiklerimi tamamlamaya, sizin gibi değerli hocalarımın da sohbetlerinden istifade etmeye çalışıyorum. İbadetlerimi yaparken de çok keyif alıyor, huzur doluyorum. Fakat bunlara karşılık o kadar aciz kaldığım bir konu var ki o da haram olduğunu, çirkin olduğunu bile bile bunu yapıyor olmam. Evliliğim çok şükür rayında, eşimle haftada 1’den fazla birlikteliğimiz oluyor. Ancak ben kendi kendimi tatmin etmekten bir türlü kurtaramıyorum. Üstelik bunu yaparken müstehcen videolara bakarak yapıyorum. Çok utanıyorum bunu yazarken ama başka çarem kalmadı hocam. Kaç kere tövbe etsem de yine yapıyor, yine tövbe ediyorum. Bir türlü bir türlü kurtulamıyorum bu illetten. Hep namazlarımda dua ediyorum, Rabbime yalvarıyorum, tövbeler tövbesi ediyorum. Aradan 3-4 hafta geçiyor geçmiyor yine yapıyorum. Hocam bana manevi bir reçete yazın ne olur, ben ne yapayım?

Aleykümselam. Kırk kere düşsen de kırk birinci kalkışa hazır ol.
Bedenindeki enerji yoğunluğunu gıda türünden en azından azalt.
İş yoğunluğunu artır. Şu andaki meşguliyetini 1/4 oranında artır. Bir süre sonra o kadar daha artır. Okuma, yazma, gezme gibi aktiviteler yap.
Eşinin daha renkli, daha değişken olmasını iste.
Ve göz, kulak kirliliğini oldukça asgariye indirmeye çalış. TV, internet gibi kirlilik nedenlerini azaltarak yok etmeye çalış.
Kırk kere düştükten sonra kırk birinci dirilişe asla yılma, asla!