Yazılı Fetva

İstimna bağımlılığından nasıl kurtulabilirim?

1610
12.06.2024

Hocam ben on beşli yaşlardan itibaren el ile kendimi tatmin ediyorum. Bunun bağımlısı olduğumu anladım ve kurtulmak için yollar arıyorum. Bir ara spor yapıyordum ve yeme içmeme dikkat ediyordum bu ahlaksızlığa dur demek için mücadele içerisine girdim. En fazla yetmiş gün uzak tutabildim kendimi bu pislikten. Ben beş vakit namazını kılan, sohbetlere katılan ve Allah’ın rızasını kazanmak için çabalayan bir kardeşiniz olarak yazıyorum bunları. Bu ahlaksızlığa son veremiyorum, sürekli bu çamura saplanıp kalıyorum.

Ben gece üç ile gündüz on bir arası çalışıyorum. Eve geldiğimde büyük bir boşluğum oluyor. Çok aktif birisi olmadığımdan zamanımı çoğunlukla evde geçirdiğim söylenebilir. Yeme içme konusunda kendimi frenleyemiyorum. Son çare olarak evlilik geliyor aklıma, yirmi beş yaşıma gireceğim. Evlenirsem bu hastalıktan kurtulabilir miyim yoksa başka yollar mı aramalıyım?

Hayatımı mahvettim artık hiçbir konuda başarılı olamıyorum çünkü beynimi ve bedenimi çok olumsuz etkiliyor. Rabbimden çok utanıyorum. Ne yapayım, nasıl bir yola başvurayım? Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var.

Her şeye rağmen yılma. Şeytan seni mağlup etmesin. Ayakta kal, tevbeni et, düşmemeye çalış, sosyal medyanın tahrik edici şehvetinden uzak durmaya çalış. Sporuna devam et. Kendine boş vakit bırakma. Bunlar geçici çözümlerdi. Kalıcı çözüm ise evlenmen. Bunu geciktirme. Asıl çözümün burada...

https://fetvameclisi.com/fetva/masturbasyon-yapmaktan-nasil-kurtulabilirim

T. Y.